Menu

ISANA Professional – Oil Care Haarol

isana-professional-haarol-oil-careTrudno znaleźć skuteczny olej do włosów, który nie będzie jednocześnie zbyt obciążał naszego budżetu. Isana Oil Care Haarol nie kosztuje dużo, a zapewnia intensywną pielęgnację, wygładzenie i ogólną poprawę zdrowia włosów suchych, łamliwych i zniszczonych. Polecany jest do ochrony i pielęgnowania narażonych na uszkodzenia końcówek. Efektem jego działania mają być zdrowe, silne i błyszczące włosy. Olejek Isana ma również ochraniać je m.in. przed promieniowaniem UV.

Cena: ok. 15 zł
Pojemność: 100 ml

Isana Professional Haarol – co powinnaś o nim wiedzieć?

Analiza składu

Isana Haarol Oil Care to olejek do włosów zniszczonych, więc powinien zawierać głównie regenerujące naturalne oleje. Kupując serum reklamowane jako testowane przez fryzjerów, oczekujemy więcej. W rzeczywistości oleje w składzie są tylko dwa: Argania Spinosa Kernel Oil oraz Helianthus Annuus Seed Oil. Pierwszy to olej arganowy, który faktycznie wykazuje właściwości regenerujące i odmładzające. Drugi olejek to olej z pestek słonecznika o działaniu odżywczym i ochronnym. Tylko co z tego, skoro w składzie dużo więcej niż olejów jest silikonów.

Warto wiedzieć też, że Isana Oil Care Haarol bazuje na alkoholu, a ten może przesuszać włosy.

Opis formuły

Olejek ma bursztynowy kolor i jest średniej gęstości. Co prawda pompka ułatwia dozowanie Isana Haarol, ale to nie zmienia faktu, że ten produkt może obciążać włosy nawet w niewielkiej ilości. Na takie działanie wpływ mają przede wszystkim dwie rzeczy – gęstość (a właściwie tłustość tego produktu) i potencjalnie komedogenne składniki wewnątrz. Za plus można uznać zapach z kategorii tych przyjemniejszych, który jednak nie pozostaje na włosach zbyt długo.

Sposób użycia

Aplikacja olejku Isana Oil Care nie zaskakuje. Użyć można go na trzy sposoby. Standardowo przed myciem włosów, aby mógł wniknąć do wnętrza i zadziałać kompleksowo. Na umyte i jeszcze wilgotne włosy, aby je zabezpieczyć, ułatwić stylizację i wygładzić. A także na całkowicie suche włosy jako produkt utrwalający fryzurę. Warto wiedzieć jednak, że to na tyle tłusty produkt, że łatwo przesadzić z jego ilością na włosach. W praktyce, żeby Isana Haarol Oil Care nie przetłuścił, raczej trzeba go stosować przed myciem.

Dodatkowe informacje

Cena – jedna z niższych. Mimo wszystko to inwestycja średnio opłacalna jak za produkt o składzie tak naszpikowanym silikonami. Opakowanie – praktyczne i poręczne. Isana Haarol Oil Care ma 100 ml pojemności. Plastikowy flakonik nie zachwyca jakością, choć dobrze trzyma się w dłoni.

Na plus w tym produkcie:

  • niska cena
  • poręczne opakowanie
  • dwa cenne oleje w składzie
  • wygodna pompka
  • przyjemny zapach

Na minus w tym produkcie:

  • silikony i alkohole w składzie
  • gęsta konsystencja
  • obciążająca i przetłuszczająca formuła