Menu

Jak pielęgnować kręcone włosy?

Loczki, sprężynki, pukle, kędziory. Czy ty też tak pieszczotliwie nazywasz swoje kręcone włosy? Dziewczyny, które mają taką fryzurę, z pewnością przyciągają uwagę innych osób. Z drugiej jednak strony, muszą wiedzieć, jak prawidłowo dbać o takie pasemka. Poznaj najprostsze i sprawdzone triki pielęgnacji włosów kręconych.

wlosy.jpgOdżywka do włosów kręconych.

Stosowanie odżywki to bardzo ważna sprawa. Kosmetyk nie tylko dba o włosy, lecz dodatkowo podkreśla skręt pasemek. Pamiętaj, aby przed zaaplikowaniem tego produktu umyć głowę, a następnie papierowym ręcznikiem odsączyć nadmiar wody. Odżywkę nakładaj od połowy długości włosów aż po same końcówki. Wetrzyj ją dokładnie w każdy kosmyk – tylko w taki sposób produkt dotrze do wewnętrznych struktur włosów. Potem przeczesz palcami pasemka, odczekaj aż kosmetyk wchłonie się lub ponownie umyj głowę.

Jak podkreślić skręt loków?

Zaraz po umyciu, ale przed wysuszeniem, zajmij się stylizacją włosów. Na każde z wydzielonych pasemek zaaplikuj żel, piankę lub inny kosmetyk utrwalający. Następnie kosmyki nawijaj na palec; potem delikatnie ugnieć całą fryzurę. Dzięki temu twoje włosy nie będą sklejone, lecz staną się sprężyste i miękkie. Równie dobrze fryzurę możesz utrwalić lakierem w sprayu lub olejkiem kosmetycznym. Kręcone włosy susz suszarką z dyfuzorem. Jeśli urządzenie jest wyposażone w jonizator, to bardzo dobrze! Jeżeli zastosujesz tę opcję, to twoje pasemka już nigdy nie będą się elektryzować.

Przyda się też ręcznik z mikrofibry.

Kręcone włosy powinno się delikatnie wycierać ręcznikiem z mikrofibry lub… bawełnianą bluzką. Co zyskasz dzięki takiej pielęgnacji? Włosy nie będą się puszyły i elektryzowały, staną się bardziej podatne na modelowanie, nie osłabią się i nie zniszczą. Pamiętaj, aby nie wkładać ręcznika do suszarki, ponieważ materiał, z którego jest wykonany, mógłby stracić swoje właściwości. Jeżeli masz kręcone włosy, nie używaj ręcznika frotte. Mógłby zniszczyć strukturę twoich loczków.

Pielęgnacja włosów kręconych.

Zanim pójdziesz spać, zwiąż włosy w luźnego koka lub kucyka. Odstające pasemka podepnij wsuwkami. W ten sposób kosmyki nie będą ocierały się o pościel i nie zniszczą się. Co kilka dni nawilżaj włosy olejkiem kosmetycznym lub specjalnym balsamem. Produkt nakładaj od połowy długości pasemek; większą ilość kosmetyku wetrzyj w końcówki. Dzięki takiej pielęgnacji modelowanie włosów nie będzie już takie straszne.