Menu

CHI KARDASHIAN Beauty – Black Seed Dry Oil

farouk-kardashian-beautyKosmetyki od sióstr Kardashian są popularne, ale wiele kobiet powątpiewa w ich skuteczność. Black Seed Oil sygnowany marką Kardashian Beauty to suchy olejek o właściwościach odżywczych i odmładzających. Opracowano go w taki sposób, aby naprawiał zniszczoną strukturę włosów, które dzięki niemu staną się mocne, gładkie, lśniące i widocznie piękniejsze.

Cena: ok. 7 zł
Pojemność: 15 ml

CHI Kardashian Beauty Black Seed Dry Oil – co powinnaś o nim wiedzieć?

Analiza składu

Już z nazwy można wywnioskować, co jest bazą olejku do włosów Kardashian Beauty. To Oleum Nigellae Sativae, czyli naturalny olej z nasion czarnuszki, który odpowiada za wpływ na poziom nawilżenia włosów. Składnik ten odpowiada za miękkość i elastyczność włosów, a także ogranicza powstawanie łupieżu i pojawianie się podrażnień. Kardashian Beauty Black Seed Dry Oil to niestety nie całkowicie czysty olej z nasion czarnego kminu. W składzie znajdują się też proteiny jedwabiu i sporo lotnych silikonów. One nie są szkodliwe dla włosów, niestety zawartość olejów mineralnych może już działać komedogennie i zakłócać pozytywne działanie oleju.

Opis formuły

Największą zaletą olejku z czarnuszki Kardashian Beauty jest jego lekka konsystencja. CHI Black Seed Dry Oil wchłania się natychmiastowo i potrzeba zaledwie kroplę, aby jednorazowo pokryć olejem całe włosy. To sprawia, że mimo niewielkich rozmiarów suchy olejek Kardashian Beauty jest bardzo wydajny. Zapach tego produktu jest trudny do określenia – ani przyjemny, ani brzydki.

Po prostu ma aromat czystego oleju roślinnego.

Sposób użycia

Używanie CHI Kardashian Black Seed Oil nie powinno stanowić problemu, choć łatwo o szybkie zużycie tego produktu ze względu na brak dozownika. Olejek wystarczy nałożyć na dłonie i rozprowadzić na wilgotnych włosach. Można zrobić to przed myciem lub po umyciu. Warto wysuszyć włosy suszarką po nałożeniu olejku z czarnuszki Kardashian Beauty, bo temperatura wpływa korzystnie na przyswajalność składników kosmetyku.

Dodatkowe informacje

Cena – z pozoru niska. Na pierwszy rzut oka Kardashian Beauty Black Seed Dry Oil kosztuje bardzo mało. Jeśli weźmiemy jednak pod uwagę, że za inne produkt na bazie oleju zapłacimy tyle samo, a mają nawet 6-krotnie większą pojemność, cena nie jest już taka niska. Opakowanie – poręczne. Olejek z nasion czarnuszki przelano do maleńkiej, czarnej, plastikowej buteleczki. Jest poręczna i szczelna, ale brak jakiegokolwiek dozownika wpływa niekorzystnie na wydajność.

Na plus w tym produkcie:

  • olej z nasion czarnuszki w składzie
  • bardzo lekka konsystencja
  • domieszka jedwabiu
  • łatwy sposób użycia
  • niewielkie i poręczne opakowanie

Na minus w tym produkcie:

  • pozornie niska cena
  • bardzo mała pojemność
  • silikony i oleje mineralne w składzie
  • brak jakiegokolwiek dozownika