Menu

Czy to hit tego sezonu? Karbowane włosy wracają do łask

karbowanie-wlosow.jpgZobaczymy je na pokazach mody największych projektantów i podczas sesji zdjęciowych supermodelek. Kilkadziesiąt lat temu oglądałyście je na ekranach telewizorów. O czym mowa? Chodzi tu o karbowane włosy, najnowszy hit tego sezonu. Przekonaj się sama, czy do twarzy będzie ci w takiej fryzurze.

Karbowane włosy były modne w latach 80. i 90. Czesały się tak piosenkarki, modelki i wszystkie nastolatki.

A kto teraz chodzi w takiej fryzurze? Karbowane włosy jakiś czas temu pojawiły się na pokazie mody Stelli McCartney i Marca Jacobsa oraz podczas sesji zdjęciowej marki MAC Cosmetics, w której udział wzięła piosenkarka Ariana Grande. Jeżeli chcesz poczuć się jak modelka i mieć fryzurę na topie, sprawdź, jak karbować włosy.

Najprostszym rozwiązaniem jest użycie karbownicy (gofrownicy do włosów). Urządzenie wyposażone jest w specjalnie wyprofilowane płytki. Generuje wysoką temperaturę, dzięki czemu utrwala fryzurę. Z tego powodu pamiętaj o zabezpieczeniu pasemek kosmetykiem termoochronnym. W sklepach z artykułami fryzjerskimi możesz zakupić syntetyczne pokarbowane już pasemka. Wybieraj spośród kolorowych doczepianych kosmyków. Pamiętaj tylko, aby bardzo dokładnie przyczepić je do włosów. Wypróbuj także inne rozwiązanie, polecane przez włosomaniaczki. Zrób mnóstwo małych warkoczyków i pozostaw je na noc. Rankiem delikatnie rozczesz je i utrwal lakierem lub żelem do stylizacji włosów. W ten sposób uzyskasz efekt pokarbowanych włosów.

Jak spinać karbowane włosy? Świetnym pomysłem jest związanie włosów w koński ogon. Równie pięknie wyglądać będą warkocze, zarówno te zwyczajne i proste, jak i te bardziej skomplikowane (kłosy, francuskie, duńskie). Jeżeli chcesz, możesz nosić rozpuszczone włosy, z przedziałkiem na środku głowy lub z boku. Karbowane włosy będą świetnie wyglądać, kiedy upniesz je w koczek lub ozdobisz kolorowymi akcesoriami (opaskami, spinkami, frotkami.) Twoja fryzura będzie bardzo ładna także wtedy, gdy pofarbujesz włosy, dodasz refleksy lub zrobisz ostatnio modne wzory z szablonów.