Menu

BIOELIXIRE – Argan Oil Serum

bioelixire-argan-oilKażde włosy wymagają wzmocnienia, ochrony i upiększenia. Serum z olejkiem arganowym Bioelixire to świetny produkt do codziennej pielęgnacji, który bazuje właśnie na naturalnych olejach. Z założenia ma regenerować, nawilżać i ochraniać włosy przed uszkodzeniami i osłabianiem. Działa również na ich wygląd – dodaje połysku, likwiduje matowość, zmiękcza i uelastycznia. Argan Oil Serum można stosować również jako kosmetyk zapobiegający łamliwości i rozdwajaniu się włosów, a także innym oznakom starzenia.

Cena: ok. 10 zł
Pojemność: 50 ml

Bioelixire Argan Oil Serum – co powinnaś o nim wiedzieć?

Analiza składu

Zgodnie z tym, na co wskazuje nazwa arganowego serum do włosów, ten właśnie olej powinien w większości stanowić formułę tego kosmetyku. Niestety marka Bioelixire trochę zawodzi w tym przypadku. W składzie Argan Oil Serum mamy trzy oleje, wszystkie w niewielkich i mniej więcej równych ilościach. Mowa o Argania Spinosa Kernel Oil, Simmondsia Chinensis Seed Oil oraz Helianthus Annus Seed Oil. Regeneracyjny olej arganowy idealny dla włosów zniszczonych, odmładzający i chroniący olejek jojoba i genialnie nawilżający olej słonecznikowy – jest ich mniej niż silikonów. Trzy oleje to jednak i tak dużo, jak na produkt w tak niskiej cenie.

Opis formuły

Bioelixire Argan Oil Serum to produkt o kompleksowym działaniu, które ułatwia jego przyjemna formuła. Olejek szybko się wchłania we włosy i nie pozostawia na nich tłustej, obciążającej warstwy. Faktycznie rzadka konsystencja olejku mogłaby zostać nieco zagęszczona, bo może sprawiać kłopoty w nakładaniu i zużywa się przez to szybciej.

Zapach Bioelixire Argan Oil nie zachwyca. Jest po prostu ładny i nie utrzymuje się na włosach zbyt długo.

Sposób użycia

Nakładanie serum do włosów z olejkiem arganowym Bioelixire znacznie ułatwia pompka, która ma pomagać w dozowaniu odpowiedniej ilości produktu. Duża kropla oleju wystarcza, żeby pokryć nim całe włosy. Kosmetyk można stosować zarówno na suche, jak i wilgotne włosy, a w szczególności na przesuszone i wymagające ochrony końcówki. Bioelixire Argan Oil Serum sprawdza się jako produkt ułatwiający stylizację i utrwalający jej efekty.

Dodatkowe informacje

Cena – bardzo niska. Konkurencyjne marki powinny brać przykład z marki Bioelixire, która udowadnia, że można zrobić produkt na bazie trzech naturalnych olejów o niskiej cenie. Opakowanie – poręczne. Argan Oil Serum przelano do małej, plastikowej buteleczki z czarną pompką. Ma pojemność 50 ml, bardzo prosty design i średnią jakość wykonania.

Na plus w tym produkcie:

  • trzy oleje w składzie
  • poręczne opakowanie
  • bardzo niska cena
  • precyzyjna pompka
  • ułatwianie stylizacji włosów

Na minus w tym produkcie:

  • dużo silikonów w składzie
  • bardzo rzadko konsystencja