Menu

DABUR – Amla Hair Oil

dabur-amla-hair-oilKobiety coraz chętniej sięgają po indyjskie specyfiki do pielęgnacji włosów. Mają działać skuteczniej i bardziej kompleksowo, bo bazują na egzotycznych wyciągach roślinnych. Olejek do włosów ciemnych Dabur Amla stosowany regularnie wzmacnia, odżywia i nawilża włosy aż po same końce. Poleca się go kobietom ciemnowłosym, bo jego składniki mogą przyciemniać jasne pasma. Amla to najbardziej popularny oleje na porost włosów i ich wzmocnienie.

Cena: ok. 10 zł
Pojemność: 100 ml

Dabur Amla Hair Oil – co powinnaś o nim wiedzieć?

Analiza składu

Olejek do włosów Dabur Amla to orientalna formuła. Bazowym składnikiem jest tutaj Emblica Officinalis Herbal Oil, który wytłacza się z owoców agrestu indyjskiego, tzw. amalaki. To orientalny składnik, który pochodzi z rejonów Półwyspu Indochińskiego. To właśnie wyciąg z amli odpowiada za widoczne wzmocnienie i szybszy wzrost włosów, jako że jest to jeden ze skuteczniejszych składników stosowanych w indyjskiej medycynie naturalnej. Oprócz niego w składzie Dabur Amla Hair Oil znajdziemy również: oleje rzepakowy, olej palmowy, olej migdałowy i te z rozmarynu. Niestety wśród kompleksu olejów jest też miejsce na zapychającą włosy parafinę.

Opis formuły

Dabur Amla Hair Oil to produkt, którego formuła wzbudza wiele kontrowersji. Jest dość płynny, jak na produkt, który nazywa się olejkiem. Ma intensywnie brudnozielony kolor, który znacząco odróżnia olej Amla od innych, równie popularnych. Na szczęście nie ma obaw o to, że zielony kolor zafarbuje włosy. Największy problem tego produktu to jego zapach, który dla jednych jest bardzo egzotyczny, a dla innych po prostu śmierdzący.

Dabur Amla aromatem przypomina środki czystości, a zapach ten jest tak intensywny, że znacząco utrudnia stosowanie tego produktu.

Sposób użycia

Używanie oleju Dabur Amla nie powinno stanowić problemu, choć prosty dozownik wcale tego nie ułatwia. Kosmetyk wyposażono w zwykłą nakrętkę z dziurką, przez którą bardzo rzadki olej niestety wylewa się w dużej ilości. Wzięcie na dłoń niewielkiej ilości oleju Amla nie jest zatem łatwe. Jeśli już się uda, wystarczy wmasować go delikatnie w skórę głowy. Dabur Amla Hair Oil nie musi zostawać na włosach dłużej niż kwadrans – działa intensywnie, a lepiej unikać przenikania intensywnego zapachu we włosy.

Dodatkowe informacje

Cena – bardzo niska. Jak na orientalny olejek z niespotykanym u nas normalnie wyciągiem roślinnym, koszt kupna tego kosmetyku jest bardzo konkurencyjny. Opakowanie – niepraktyczne. Niestety, jak wspomniane było wyżej, brak pompki lub spraya nie pomaga w używaniu oleju. Dabur Amla ma zwykłą, prostą butelkę wykonaną z plastiku, którą zamyka się korkiem. Producent mógł postarać się o coś lepszego.

Na plus w tym produkcie:

  • bardzo niska cena
  • niesamowicie wysoka skuteczność
  • działanie stymulujące wzrost włosów
  • orientalne wyciągi roślinne
  • kompleks naturalnych olejów

Na minus w tym produkcie:

  • bardzo nieprzyjemny i intensywny zapach
  • za rzadka konsystencja
  • niepraktyczne opakowanie bez dozownika