Menu

BIOSILK – Hydrating Therapy Maracuja Oil

biosilk-nawilzajaca-regeneracja-maracuja-oilJedna z najpopularniejszych marek kosmetycznych, która zasłynęła opracowaniem płynnego jedwabiu do włosów, ma w swojej ofercie również coś na bazie oleju. Hydrating Therapy Maracuja Oil to kosmetyk do włosów suchych i zniszczonych, nawilżająca regeneracja dla wymagających wzmocnienia kosmyków. Wygładza i uelastycznia za sprawą intensywnego nawilżania, a także wpływa na blask i miękkość włosów. Biosilk Maracuja Oil ułatwia również stylizację.

Cena: ok. 5 zł
Pojemność: 15 ml

Biosilk Hydrating Therapy Maracuja Oil – co powinnaś o nim wiedzieć?

Analiza składu

W przypadku Biosilk Hydrating Therapy Maracuja Oil wiele na temat składu można wywnioskować już z nazwy, choć również tutaj jest ona nieco myląca. Bazą dla tego kosmetyku miał być Passiflora Edulis Seed Oil o właściwościach zapobiegających przedwczesnemu starzeniu się. To właśnie olej marakuja odpowiada za procesy zachodzące wewnątrz włosów, odżywia, regeneruje i nawilża. Niestety olej z marakui w Biosilk Hydrating Therapy jest w mniejszych ilościach niż trzy silikony. Z pozytywnie działających składników w tym olejku mamy jeszcze wyciąg z ziarna komosy ryżowej i proteiny jedwabiu.

Produkt byłby naprawdę świetny, gdyby nie potencjalne alergeny, które mogą wywoływać podrażnienia skóry.

Opis formuły

Serum Biosilk Maracuja Oil to nawilżająca regeneracja pod postacią lekkiego, jasnego olejku. Raczej nie powinna obciążać i sklejać włosów, bo wchłania się dobrze. Wystarczy jedna kropla Hydrating Therapy, aby włosy były dobrze wypielęgnowane. O ile konsystencja i barwa serum jest w porządku, o tyle zapach może budzić pewne zastrzeżenia. Wszystko zależy od gustu, bo wielu osobom tego typu słodki i intensywny aromat może nie odpowiadać.

Sposób użycia

Biosilk Hydrating Therapy Maracuja Oil to produkt, który ma jedną wadę. Dozuje się go bezpośrednio z odkręconej butelki i nie ma żadnego dozownika, który pomógłby w precyzyjnym odmierzeniu ilości oleju. Łatwo o wylanie zbyt dużo. Sposób użycia zakłada natomiast, że wystarczy jedna kropla rozprowadzona w dłoniach i nałożona na suche lub wilgotne włosy. Biosilk Maracuja Oil można stosować przed układaniem fryzury dla jej zdyscyplinowania.

Dodatkowe informacje

Cena – bardzo niska. Mimo że olejek z marakui od Biosilku jest niewielki to opłaca się w niego zainwestować. Koszt nie jest duży, a działanie naprawdę dobre. Opakowanie – bardzo poręczne. Uczucia mogą być co do niego mieszane. Z jednej strony jest bardzo wygodne, bo niewielkie rozmiary pozwalają zabrać je ze sobą wszędzie. Z drugiej jednak strony Biosilk Maracuja Oil jest tak mały, że trudno z niego korzystać, zwłaszcza kiedy opakowanie ubrudzi się olejkiem.

Na plus w tym produkcie:

  • olejek z marakui w składzie
  • lekka formuła
  • dodatkowe substancje odżywcze
  • bardzo niska cena
  • świetna wydajność

Na minus w tym produkcie:

  • trochę zbyt małe opakowanie
  • brak jakiegokolwiek dozownika
  • słodki i intensywny zapach
  • potencjalnie drażniące substancje w składzie