Menu

Czego nigdy nie nakładać na włosy?

Jeżeli zależy ci na ładnym wyglądzie i zdrowych włosach, koniecznie przeczytaj ten tekst. Dowiesz się, że nie wszystkie produkty, których dotąd używałaś, są w pełni bezpieczne. Posłuchaj rad doświadczonych fryzjerów i dbaj o włosy w odpowiedni sposób.

wlosy.jpgFarby do włosów.

Tak, farby i inne produkty do koloryzacji poważnie uszkadzają włosy. Dlaczego? Zawarty w nich amoniak wysusza, osłabia mieszki włosowe i podrażnia skórę głowy. Styliści fryzur i wiele włosomaniaczek uważają, że najwięcej zniszczeń w strukturze włosów może wywołać czarna farba. Jest najtrudniejsza do usunięcia, a podczas zabiegów rozjaśniających ten kolor używa się silnie działających preparatów. Zamiast czarnej farby zastosuj produkt w kolorze ciemnego brązu. Równie dobrze możesz wypróbować ziołowe farby do włosów. Stężenie amoniaku jest w nich o wiele niższe i tym samym bezpieczniejsze dla włosów i skóry głowy.

Mocno oczyszczające szampony.

Jeżeli codziennie oczyszczasz głowę i włosy szamponami z zawartością SLS, to popełniasz poważny błąd. Produkty takie wysuszają pasemka, powodują rozdwajanie końcówek i pozbawiają włosy blasku. Co zatem robić? Zastosuj delikatnie działający szampon, a kosmetyku z SLS używaj raz w tygodniu. Dobrym rozwiązaniem jest także pielęgnowanie włosów i skóry głowy odżywkami i maseczkami. Produkty takie przywrócą twoim włosom blask, sprężystość i miękkość.

Olejki kosmetyczne na skórę głowy.

Olejki kosmetyczne są bardzo popularne w pielęgnacji włosów. Jednak nakładane nieprawidłowo mogą wyrządzić sporo szkody. Pamiętaj, aby olejków nie stosować bezpośrednio na skórę głowy (wyjątkiem jest olejek rycynowy). Dlaczego? Produkt przetłuszcza włosy, częste stosowanie powoduje nadmierne wydzielanie sebum i prowadzi do rozregulowania pracy gruczołów łojowych. Fryzjerzy doradzają, aby olejki kosmetyczne nanosić na końcówki lub od połowy długości pasemek.

Alkohol.

To największy wróg włosów i skóry głowy. Wysusza pasemka oraz sprawia, że stają się matowe i łamliwe. Oczywiście stylizując włosy i utrwalając fryzurę, jesteś zmuszona zastosować lakier lub inny produkt z zawartością alkoholu. Aby zregenerować, nawilżyć i odżywić włosy zniszczone takimi preparatami, regularnie stosuj maseczki, delikatne szampony i olejki.